Kia Rio debutovala ešte pred autosalónom v Paríži a to v európskej centrále značky Kia vo Frankfurte. S kamerou sme boli pri tejto udalosti a prinášame prvé zábery “bez komentára”. Skomentujte novú Kiu Rio namiesto nás. Ako na vás nové Rio pôsobí, čo ste čakali a aké sú prvé dojmy. Rio vyzerá naživo proporčne vyvážené. konkurenti majú podstatne fádnejší interiér a mnohí nestíhajú vo vypracovaní detailov.

 V triede malých automobilov nastáva obdobie horúcich noviniek. Celosvetovo najpredávanejší model značky Kia chce vytŕčať spomedzi konkurentov dizajnom a novými technológiami. V duchu dnešných trendov bude palubný systém podporovať inteligentné pripojenie pre telefóny s operačným systémom Android a iOS.

Rio rozpozná chodcov v jazdnej dráhe

Nad všetkých súperov má vyniknúť bezpečnosť, pretože Kia Rio ako jediné malé auto rozpozná chodcov a samočinne zabrzdí, ak bude hroziť zrážka s chodcom. Nárast rázvoru náprav o jeden centimeter nevyzerá rekordne, avšak kabína novej koncepcie prináša viac miesta. Vzrástol najmä priestor na nohy vzadu a tiež priestor nad hlavou, ktorý sa približuje číselnej úrovni o triedu väčších kombi.

Svoj podiel na pohodlí cestovania má lepší výhľad z interiéru a viac presklených plôch. Použitím vysokopevnej ocele bolo možné zúžiť zadné stĺpiky karosérie. K priestrannejšej kabíne pribudol batožinový priestor s objemom 325 litrov. Tvorcovia venovali veľkú pozornosť detailom praktického charakteru.

Prepracovali odkladacie boxy, držiaky na poháre a zásobník na mince. Spoločným mottom zmien je praktický život na palube. Hlavným ťahákom pod prednou kapotou má byť litrový prepĺňaný trojvalec 1,0 TDi s výkonom 100 a 120 koní.