Cestu k moru sme si užili ako nikdy predtým. Na starom Barkase a modernom karavane sme išli  do Chorvátska tri dni a dovolenkovali sme už počas cesty. Z karavanu budete mať iný pohľad na samotné Chorvátsko alebo dovolenku ako takú. Za socializmu sa musel vodič spoľahnúť na mapy a svoje schopnosti automechanika. Dnes sa musíte deň učiť obsluhovať moderný karavan.

Chorvátsko len v kempe

Barkas B1000 bol východonemecký hit medzi malými nákladnými automobilmi. Za socializmu bol Barkas po Avii druhým horúcim kandidátom na prestavbu do obytnej verzie. V čase slávy Barkasu vznikla v Juhoslávii spoločnosť Adria na výrobu karavanov, ktorá dnes vyrába moderné obytné autá. Tá konkrétna Adria z nášho testu prešla v januári celú rely Dakar ako sprievodné vozidlo.

Chorvátsko karavanom má úplne iný rozmer a je skoro jedno, či to bolo vtedy alebo dnes. Pozor, nezabudnite, že v Chorvátsku nie je možné kempovať  mimo kempov. Ak prespíte počas cesty na parkovisku a najmä vo vnútrozemí, nič sa nestane, ale pri mori si nemôžete rozložiť kempovacie náčinie, kde sa vám zapáči.

Ak vám nejde prehrať video, skúste si vypnúť adblock.