GLOG 07 – Parkovanie v snehu

Citroen C3 Aircross som prevetral v snehu aj s automatickou prevodovkou a Grip Controlom. Dúfam, že niečo z videa bude užitočné aj pre vodičov v mestách. Často sa len tak hrám v snehu s autom a skúšam ako si nenarobiť zbytočné starosti alebo naopak ako sa dostať zo zložitej situácie. Pozrite si, ako sa otáčať alebo parkovať v snehu a nezahrabať sa zbytočne.

2 thoughts on “GLOG 07 – Parkovanie v snehu

 1. Pozdravujem.
  S manuálom som si zaradil „R“ (alebo „1“ ak treba) a cez spojku rozhojdal auto aj v ľadovej koľaji (diere) s dosť strmými okrajmi, pričom brzdy som nepoužíval ! Zadné kolesá boli tiež na ľade ! Rozhojdať a vyjsť z koľaje sa podarilo iba vďaka optimálnemu zladeniu okamihu púšťania/stlačenia spojky s okamžitým pohybom auta (to nie že sa chválim).
  Vo videu radíte, že s automatom je potrebné pri zozhojdávaní pribrzdiť keď som „hore“ a preradiť R/D a naopak. Bude to fungovať aj keď je tá vanička pod kolesami ľadová? Zadné kolesá na šmykľavom nepodržia a ja sa vlastne zošmyknem dole skôr ako prevodovka pripojí R/D (alebo pokiaľ preradím páku) – automat proste nieje dosť dynamický !
  Možno by stačilo rozhojdávať radení R/N (D/N) pod plynom. Prevodovka trošku trpí, ale nieje to zas tak často.
  Váš názor?
  Skúsite? Dik.
  Peter

  1. ono to bude fungovat iba vtedy ak sa v ladovej vanicke viete predsa len trochu pohnut dopredu a pri zabrzdeni na vrchole vas nezosmykne…to je podmienka…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eleven + thirteen =

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.